Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Zmiany w Instytucie Zachodnim

Instytutem pokieruje nowy dyrektor. „Rada Naukowa zbierze się za kilka tygodni i wtedy podejmiemy decyzję” – mówi profesor Krasnodębski.
 
Po nominacji Krasnodębskiego na szefa Rady Instytutu pojawiły się zarzuty, że to upolitycznienie instytucji (profesor jest europosłem Prawa i Sprawiedliwości). Inni podkreślają kompetencje profesora (od wielu lat mieszka i wykłada w Niemczech, był przewodniczącym rady Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej).
 
„Jestem posłem i naukowcem. Prawo nie zakazuje łączenia tych funkcji” – powiedział w Radiu Merkury profesor Zdzisław Krasnodębski.
 
Rok temu sytuacja finansowa Instytutu była bardzo zła – pracownicy nie mieli wypłacanych pensji. Po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość Instytut dostał większe pieniądze i jednocześnie został przeniesiony pod nadzór Kancelarii Premiera.
 
„Instytut Zachodni był przez poprzedni rząd zwijany. Teraz ma być politycznym zapleczem rządu, doradzać bieżącej polityce. To standard w wielu krajach” – tłumaczy nową rolę Instytutu Zachodniego profesor Krasnodębski.
 
Źródło: http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/zmiany-w-instytucie-zachodnim.html

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia