Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Zdzisław Krasnodębski o spotkaniu Szydło z Merkel: Panie na pewno się zaprzyjaźnią

“Super Express”: – Co przyniesie spotkanie premier Szydło z kanclerz Niemiec Merkel?
 
Prof. Zdzisław Krasnodębski: – To jest wizyta, dzięki której panie poznają się lepiej. W mediach niemieckich wciąż się mówiło o tym spotkaniu. W trakcie bezpośredniej rozmowy można wyjaśnić wiele nieporozumień, sztucznie kreowanych przez media. Od pewnego czasu niektórym dziennikarzom wydaje się, że relacje Polski z Niemcami doznały zasadniczego uszczerbku, co jest nieprawdą.
 
– Niemcy akceptują rządy PiS? Nie tęsknią za Tuskiem, który ma dobre relacje z Merkel?
 
– Nie jest tajemnicą, że funkcję, którą sprawuje Donald Tusk, zawdzięcza w dużej mierze poparciu niemieckiemu. Może spotkanie obu pań będzie początkiem nowej przyjaźni? W relacjach z zachodnim sąsiadem powinniśmy odrzucić szum medialny tworzony często przez ludzi złej woli. Był taki okres, który na szczęście się skończył, kiedy część polityków niemieckich zaczęła ingerować w polskie sprawy wewnętrzne. To minęło po wizycie pani premier Szydło w Parlamencie Europejskim. Najlepszym efektem obecnego spotkania byłoby dalsze uspokojenie atmosfery.
 
Cała rozmowa dostępna na stronie http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/prof-zdzislaw-krasnodebski-o-spotkaniu-szydlo-z-merkel-panie-na-pewno-sie-zaprzyjaznia_777940.html

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia