Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski ostro rozprawia się z niemiecką propagandą

Zwrócił uwagę, że „rząd niemiecki chyba zdaje sobie sprawę z tego, że trudno o poprawę stosunków, jeżeli radio publiczne opisuje polski kryzys parlamentarny słowami przywódcy partii opozycyjnej Grzegorza Schetyny, nie podając przy tym stanowiska rządu polskiego”.
 
„Niemcy są niedoinformowani, słuchają podszeptów kolegów z PO, często wydaje im się, że oto cały naród powstał przeciwko rządom PiS. To świadczy o braku kwalifikacji politycznych” – dodał.
 
„Niemcy są dla nas najważniejszym partnerem gospodarczym” – podkreślił prof. Krasnodębski. Ocenił też, że na linii Warszawa-Berlin można zaobserwować zbliżenie, ponieważ nasi zachodni sąsiedzi „zrozumieli słuszność polityki, jaką Prawo i Sprawiedliwość od dawna prowadziło wobec Rosji”.
 
„Niemcy czują się odpowiedzialne za przyszłość Unii Europejskiej i właśnie dlatego w sytuacji, gdy Brytyjczycy wychodzą z UE, a dodatkowo Amerykanie stają się niepewnym sojusznikiem i kraje południa Europy domagają się innej polityki finansowej UE, Berlin potrzebuje wsparcia Warszawy” – powiedział prof. Krasnodębski.
 
Cały artykuł pod adresem: https://www.fronda.pl/a/prof-krasnodebski-ostro-rozprawia-sie-z-niemiecka-propaganda,86563.html

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia