Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski o działaniach opozycji: „Chcieliby sprowokować użycie siły. Wyraźnie widać, że jedynym celem jest zmiana rządu”

wPolityce.pl:„16 grudnia mieliśmy do czynienia z próbą puczu, próbą sparaliżowania władzy w sposób siłowy i niedemokratyczny” – powiedział tygodnikowi „wSieci” Jarosław Kaczyński. Myśli Pan podobnie?
 
Ta ocena jest o tyle trafna, że rzeczywiście pod koniec roku podjęto kilka prób zdestabilizowania sytuacji w kraju. W ostatnim czasie wyraźnie słabł rzekomo spontaniczny ruch „obrony demokracji”, kończyła się sprawa Trybunału Konstytucyjnego i nikły nadzieje na to, że wielki nacisk zewnętrzny zaogni sytuację w Polsce. Kolejna debata w Parlamencie Europejskim w gruncie rzeczy ośmieszyła opozycję, a zapowiadane na 13 grudnia prowokacje i próby wywołania jakiś zamieszek nie powiodły się. Spróbowano więc w ostatniej chwili przenieść metody uliczne na salę sejmową. Widać, że to było w znacznej części zaplanowane, świadome działanie. Towarzyszyła temu jakaś nadzieja i fałszywe informacje o policji wyprowadzanej przeciwko demonstrantom i używającej siły. Tymczasem wszyscy widzieliśmy scenę z rzekomą ofiarą manifestacji. Działania te miały uniemożliwić uchwalenie budżetu i pokazać, że Polska nie jest krajem stabilnym.
 
Jasno widać, że totalnej opozycji zależy jedynie na przejęciu władzy. W zasadzie już na niczym innym.
 
Między Platformą Obywatelską i Nowoczesną w gruncie rzeczy nie ma żadnych różnic programowych czy ideowych. Wspiera je KOD, który rzekomo przedstawia się jako apolityczny, a w zasadzie jest przybudówką i bojówką obu tych partii. Nie jest to opozycja demokratyczna, lecz – zgodnie z własną deklaracją – totalna. Nie mamy oczywiście do czynienia z czymś, co byłoby poważnym zamachem stanu, bo opozycja takimi siłami na nie dysponuje. Widać jednak, że zaostrzyła ona te metody, które stosuje od dawna, a więc protesty uliczne, prowokacje, plus mobilizację opinii zagranicznej, bezkrytycznie im sprzyjającej, dorzuciła do tego teraz okupowanie Sejmu. Te desperackie próby na razie jednak kończą się farsowo. Pytanie, jak daleko jeszcze się posuną.
 
Cała rozmowa pod adresem: http://wpolityce.pl/polityka/321083-nasz-wywiad-prof-krasnodebski-o-dzialaniach-opozycji-chcieliby-sprowokowac-uzycie-sily-wyraznie-widac-ze-jedynym-celem-jest-zmiana-rzadu

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia