Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski: KE stonowała po wystąpieniu premier Szydło. „Okazało się, że ultimatum nie ma, ku rozpaczy polskiej opozycji”

Z tego co wiemy, ma to być stanowisko krytyczne. Nastąpił jednak zdecydowany zwrot akcji, który moim zdaniem spowodowany był stanowczym, wystąpieniem premier Beaty Szydło. Okazało się, że ultimatum nie ma, ku rozpaczy polskiej opozycji, która na nie bardzo liczyła — mówił w poranku Wnet prof. Zdzisław Krasnodębski.
 
Zdaniem eurodeputowanego PiS Komisja Europejska stonowała swój głos po wystąpieniu premier Beaty Szydło. Profesor podkreślił również, że KE zdaje sobie sprawę, że obecny czas nie jest dobrym na konflikt z Polską.
 
Niektórzy w Komisji Europejskiej, w której również są różne głosy ws. Polski, uważają, że konflikt z Polską w tej chwili nie jest Komisji obecnie potrzebny. Jest to oczywiście związane z ogólną sytuacją w Unii Europejskiej, obecnie także w Austrii i w innych krajach. Wydaje mi się, że po przemówieniu premier obawa przed przyciskaniem Polaków do muru wzrosła. Komisja prawdopodobnie będzie teraz szukać innej drogi do porozumienia z Polską, całą pewnością będzie to droga mniej konfliktowa. Niestety do tej pory prowadzono politykę, która była całkowicie irracjonalna i niezgodna z interesami unijnymi —tłumaczył profesor.
 
Więcej: http://wpolityce.pl/polityka/294031-prof-krasnodebski-ke-stonowala-po-wystapieniu-premier-szydlo-okazalo-sie-ze-ultimatum-nie-ma-ku-rozpaczy-polskiej-opozycji-ktora-na-nie-bardzo-liczyla

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia