Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

„Jeżeli inne grupy dotrzymają niepisanych reguł, to nie powinno być problemu z moją kandydaturą na wiceprzewodniczącego PE”

Jestem dobrej myśli. Jeżeli inne grupy dotrzymają niepisanych reguł, to nie powinno być wielkiego problemu z moją kandydaturą i zastąpieniem Ryszarda Czarneckiego na stanowisku wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego — powiedział w telewizji wPolsce.pl Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
 
Gość Edyty Hołdyńskiej odniósł się w ten sposób do decyzji PiS o wysunięciu jego kandydatury na następcę Ryszarda Czarneckiego. Głosowanie na sesji plenarnej zaplanowane jest na 28 lutego.
 
dyby pojawiły się kłopoty, to oznaczałoby, że odwołanie Ryszarda Czarneckiego nie było krytyką EKR, ani polskiej delegacji, to chodziło tylko o sprawę Ryszarda Czarneckiego. Należy tę deklarację traktować poważnie. To stanowisko przypadające naszej grupie politycznej, naszej delegacji PiS — powiedział prof. Krasnodębski.
 
Jestem kandydatem nie na zastępcę, ale jego następce. Bardzo ubolewam, nad tym, że Ryszard Czarnecki został odwołany. Oficjalnie zastosowano paragraf regulaminu, który to umożliwia. W sprawie głosowania była niejasność. Bo nie liczono głosów wstrzymujących się. Wówczas Ryszard Czarnecki zachowałby stanowisko. To była niepotrzebna ingerencja w polską debatę publiczną. Te słowa nie padły w europarlamencie. Padły w polskim kontekście, którego europarlamentarzyści kompletnie nie rozumieją — zaznaczył prof. Krasnodębski.
 
Całość dostępna pod adresem:
https://wpolityce.pl/polityka/380753-prof-krasnodebski-dla-wpolscepl-jezeli-inne-grupy-dotrzymaja-niepisanych-regul-to-nie-powinno-byc-problemu-z-moja-kandydatura-na-wiceprzewodniczacego-pe

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia