Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Europarlamentarzyści ostrzegają przed Nord Stream 2

Dziś i jutro unijny komisarz ds. Energii i Zmian i Klimatu, Miguel Arias Canete spotyka się z przedstawicielami kancelarii Kanclerz Niemiec Angeli Merkel oraz z szefami konsorcjum Nord Stream AG.Tematem spotkań będzie prawdopodobnie gazociąg Nord Stream 2. W środę zaś w Parlamencie Europejskim, odbędzie się konferencja „Nord Stream 2: Unia Energetyczna na rozdrożu”. Ponadpartyjna grupa posłów do Parlamentu Europejskiego wystosowała na początku marca pisemne oświadczenie. Reprezentanci kilku frakcji w Europarlamencie apelują o zaprzestanie budowy Nord Stream 2, który podwoi przepustowość istniejącego już na Bałtyku gazociągu. Uzgodniono ostateczną wersję stanowiska. Pod apelem podpisali m.in. Jacek Saryusz-Wolski z Europejskiej Partii Ludowej oraz Zdzisław Krasnodębski z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. 
 
W środę w Parlamencie Europejskim odbędzie się konferencja pt.„Nord Stream 2: Unia Energetyczna na rozdrożu” („Nord Stream 2: Energy Union at the Crossroads”). Celem organizatorów jest pokazanie, że budowa drugiej nitki gazociągu północnego jest zagrożeniem dla koncepcji Unii Energetycznej.
 
Przypomnijmy, że na początku marca w pisemnym oświadczeniu członkowie ponadpartyjnej grupy Europarlamentu zaapelowali o zaprzestanie budowy Nord Stream 2, który podwoi przepustowość istniejącego już na Bałtyku gazociągu. Autorzy listu zwracają się z apelem do Komisji Europejskiej oraz do Rady Europejskiej o wystosowanie sprzeciwu wobec tej inwestycji. Autorzy listu, przypominają podstawowe fakty dotyczące budowy Nord Stream 2. We wrześniu 2015 roku Gazprom i wiele firm europejskich ogłosiły swój projekt podwojenia pojemności istniejącego gazociągu Nord Stream z Rosji do Niemiec.
 
Więcej: http://biznesalert.pl/europarlamentarzysci-ostrzegaja-przed-nord-stream-2/

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia