Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Zdzisław Krasnodębski: Niemcy nie lubią naszej pamięci historycznej

– Niemcy uważają, że żądanie od nich reparacji wojennych to potwierdzenie polskiego nacjonalizmu i naszej fobii antyniemieckiej. Są wrażliwi, gdy podważa się ich przekonania, że wspaniale rozliczyli się z przeszłością. Wytknięcie im ich błędów jest dla nich bolesne. Najchętniej by ten okres swojej niechlubnej przeszłości zamknęli – powiedział w audycji 24 Pytania europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.
 
W opinii profesora Zdzisława Kransodębskiego reparacje wojenne należą nam się moralnie i historycznie. – Reparacje wojenne nam by się należały po II wojnie światowej, gdyby Polska była wtedy krajem demokratycznym. Przyznano nam reparację na konferencji w Poczdamie, ale wypłacać je miał Związek Radziecki. Potem jak wiadomo, rząd Bieruta ich się zrzekł – mówił europoseł.
 
Według gościa Polskiego Radia 24 w Brukseli widać niechęć wobec Polski. – Jesteśmy atakowani ze skrajnie lewej strony, a także przez liberalną lewicę Zielonych i część Europejskiej Partii Ludowej. Obraz Polski w Unii utrwalił się na dobre i trudno jest teraz coś zmienić. Gdy PiS wygrał wybory, to było wielkie zaskoczenie, a potem rozpoczęła się trwała kampania medialna – powiedział profesor.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://www.polskieradio.pl/130/5553/Artykul/1812408,Zdzislaw-Krasnodebski-Niemcy-nie-lubia-naszej-pamieci-historycznej

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia