Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Wylot Petru do Portugalii zdemaskował Nowoczesną. Prof. Krasnodębski: “Mam nadzieję, że opozycja zrozumie, że się zagalopowała”

Europoseł PiS zwrócił uwagę na fakt, że opozycja jest niezwykle potrzebna w każdym ustroju demokratycznym, bo spełnia bardzo ważną funkcję. Podobnie jak potrzebne są krytyczne media.
 
Krytyczne wobec rządu, sprawdzające i monitorujące sytuację w kraju. Tymczasem to, co robi nasza opozycja pokazuje wyraźnie jej intencje. Chodzi im tylko o powrót do władzy.
 
Nastąpił pewien rodzaj autodemaskacji. Na dodatek okazało się, że jeden z liderów spędza mimo to urlop sylwestrowy poza granicami kraju. (…) Mam nadzieję, że opozycja zrozumie, że się zagalopowała, że musi w zasadzie wrócić do tej roli, która w demokracji parlamentarnej jest opozycji przypisana
—mówił europoseł w „Aktualnościach dnia”.
 
Krasnodębski dodał, że w mijającym roku cokolwiek konstruktywnego proponował rząd, czy podnosił chociażby pozytywną ideę spotykał się z nieuzasadnioną krytyką. Opozycja nie reagowała również na wyciągniętą rękę do porozumienia. Sama też nie była w stanie zaproponować alternatywnych dla programu rządowego propozycji, które byłyby podstawą do jakichś reform w kraju.
 
Z czego to się bierze? Z jednej strony z tego, że jest to obrona przywilejów, którymi w III RP pewna grupa ludzi się cieszyła od lat i które rozbudowała w ciągu ostatnich lat rządów PO. Chodzi też o wielkie pieniądze, płynące ze środków państwowych na wspieranie różnych środowisk —wyliczał prof. Krasnodębski.
 
Cała rozmowa pod adresem: http://wpolityce.pl/polityka/321791-wylot-petru-do-portugalii-zdemaskowal-nowoczesna-prof-krasnodebski-mam-nadzieje-ze-opozycja-zrozumie-ze-sie-zagalopowala

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia