Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Wybory prezydenckie we Francji a pytanie o Unię Europejską

Emmanuel Macron kontra Marine Le Pen – Francuzi wybiorą w niedzielę prezydenta Republiki Francuskiej. Jak wybór Francji wpłynie na relacje wewnątrzunijne? Jaki jest obecnie stosunek Paryża do Brukseli? O tym w audycji Konfrontacje Idei mówił Christophe Beaudouin, doktor prawa, autor licznych publikacji na temat integracji europejskiej.
 
W drugiej turze wyborów zmierzą się Emmanuel Macron i Marine Le Pen. – Wieczorem podczas pierwszej tury wyborów stało się jasne, że podział na lewicę i prawicę we Francji stracił rację bytu. Jesteśmy w obliczu przetasowania sił politycznych na francuskiej scenie politycznej. Próba zmian koncentruje się wokół kluczowych pytań jak globalizacja i Unia Europejska – powiedział Christophe Beaudouin.
 
Gość Polskiego Radia 24 przeanalizował programy europejskie wszystkich kandydatów z pierwszej tury wyborów pod względem stosunku do Unii Europejskiej. W Konfrontacjach Idei dzielił się swoimi wynikami badań.
 
Z jednej strony umieściłem tych, którzy w swoim programie mówili o przedefiniowaniu traktatów, z drugiej tych, którzy byli za zmianami kosmetycznymi. Wynik to pół na pół. Mieliśmy dokładnie 50 proc. wyborców popierających kandydatów, którzy w radykalny sposób krytykują fundamenty Unii Europejskiej – mówił Christophe Beaudouin.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://www.polskieradio.pl/130/5554/Artykul/1761361,Wybory-prezydenckie-we-Francji-a-pytanie-o-Unie-Europejska

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia