Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Ważne słowa prof. Krasnodębskiego w PE: Do tej pory liberalizm i demokracja kojarzyły mi się z czymś innym. Może dlatego, że jestem Polakiem

Poniżej publikujemy treść przemówienia polskiego deputowanego do PE.
 
Wszyscy z zaniepokojeniem obserwujemy wypadki polityczne w Turcji – łamanie praw człowieka, ograniczania praw politycznych. Turcja z nieliberalnej demokracji zamienia się podobno w jawną dyktaturę.
 
W Holandii natomiast kwitnie – tak nam się mówi – liberalna demokracja. Czy jednak liberalna demokracja może łamać prawo międzynarodowe nie pozwalając ministrowi wejść od konsulatu swego państwa. Czy liberalna demokracja używa pałek, armatek wodnych i psów przeciw pokojowym demonstrantom? Czy Holendrzy tureckiego pochodzenia mają mniej praw niż rodowici Holendrzy?
 
Mnie do tej pory liberalizm i demokracja kojarzyły się z czymś innym. Może dlatego, że jestem Polakiem…
Wzywam więc przewodniczącego Timmermansa, by w trybie nagłym rozpoczął sprawdzanie, czy nie doszło w Holandii do naruszenia wartości europejskich, czy nie narasta tam rasizm zagrażający praworządności.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://wpolityce.pl/swiat/331345-wazne-slowa-prof-krasnodebskiego-w-pe-do-tej-pory-liberalizm-i-demokracja-kojarzyly-mi-sie-z-czyms-innym-moze-dlatego-ze-jestem-polakiem

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia