Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

“Uruchomienie art. 7 przeciwko Polsce, to próba złamania suwerennego kraju. Gra toczy się jednak o coś więcej”

Działania podjęte przeciw Polsce zmieniają układ sił między instytucjami europejskimi a państwami członkowskimi. Albowiem procedurę raz zastosowaną wobec Polski będzie można zastosować wobec każdego innego państwa. A tutaj jest wielu kandydatów —mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.
 
wPolityce.pl: Podziela Pan zdanie tych, którzy twierdzą, że uruchomienie art. 7 traktatu unijnego przeciwko Polsce nie zakończy się dla nas żadnymi realnymi sankcjami?
 
Prof. Zdziwsław Krasnodębski: Tak. Uważam, że do sankcji nie dojdzie. Można powiedzieć, że Komisja Europejska pozbyła się w pewnym sensie kłopotu, bo już teraz nie ona będzie się tym zajmowała, tylko Rada Europejska. Zapewne z ulgą, bo sama procedura nie do końca była prawnie umocowana. Czy przewodniczący Timmermans jest pewny, że ma po swojej stronie 22 państwa, które podzielą zdanie, iż w Polsce występuje ryzyko naruszenia wartości europejskich? Myślę, że dla tych, którzy pchają naprzód to postępowanie przeciwko Polsce, to też jest gra bardzo ryzykowna.
 
Całość dostępna pod adresem:
https://wpolityce.pl/polityka/373101-nasz-wywiad-prof-krasnodebski-uruchomienie-art-7-przeciwko-polsce-to-proba-zlamania-suwerennego-kraju-gra-toczy-sie-jednak-o-cos-wiecej

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia