Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Przed Morawieckim w Brukseli trudne wyzwanie poprawy relacji

Przed desygnowanym na premiera Mateuszem Morawieckim staje bardzo trudne zadanie poprawy relacji z UE, w kluczowym dla Wspólnoty czasie przygotowywania reform i nowego budżetu. Zarówno PO jak i PiS zgadzają się, że nie będzie to proste.
 
Instytucje unijne zajęte w piątek przełomem w rozmowach dotyczących negocjacji dotyczących Brexitu prawie nie zauważyły zmiany na stanowisku szefa rządu w Polsce. Morawieckiemu zdawkowo pogratulował jedynie rzecznik KE podkreślając, że instytucja ta oczekuje na współpracę z nim.
 
Ciepło na Morawieckiego zareagowała wydawana w Brukseli prasa wskazując, że będzie on przyjaźniejszą twarzą dla UE niż dotychczasowa premier Beata Szydło. Dotychczasowy wicepremier był jednym z częstszych gości z naszego kraju w Komisji Europejskiej. Z informacji PAP ze źródeł unijnych wynika, że był pozytywne odbierany.
 
“Gdy Mateusz Morawiecki przyjeżdżał do Brukseli, spotykał się z komisarzami, to zawsze były spotkania konstruktywne” – powiedział pragnący zachować anonimowość dyplomata w Brukseli. KE dostrzegła m.in. wysiłki dotychczasowego wicepremiera i ministra finansów na polu walki z unikaniem opodatkowania. Priorytet ten był równie wysoko na sztandarach w ministerstwie finansów co w dyrekcji generalnej ds. gospodarczych KE.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://forsal.pl/artykuly/1090843,przed-morawieckim-w-brukseli-trudne-wyzwanie-poprawy-relacji-analiza.html

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia