Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Profesor Krasnodębski: Mechanizm relokacji jest niezgodny z wieloma aktami prawnymi, w tym z konwencją dublińską

Na razie to jest takie straszenie, wywieranie nacisku – powiedział gość „Poranka Wnet”, europoseł PiS, oceniając wypowiedzi szefa KE o tym, że kraje opierające się relokacji złamały traktat unijny.
 
– Cała Grupa Wyszehradzka nie cieszy się specjalnie dobrą opinią w związku z relokacją uchodźców – powiedział europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski. Poinformował słuchaczy, że w związku z coraz bardziej aktywną polityką Grupy organizowane są konferencje, chociażby przez bawarską CSU, pod znamiennym tytułem „Grupa Wyszehradzka i EU”. Z wyjaśnień polityka PiS wynika, że w Niemczech zastanawiają się już, czy państwa Grupy Wyszehradzkiej nadal chcą współpracować z Unią, czy też się z nią konfrontować.
 
Zwrócił uwagę na ostatni wywiad Jeana-Claude’a Junckera opublikowany w aktualnym numerze „Spiegla”, w którym ten stwierdził , że Komisja Europejska zastanawia, się czy nie wszcząć procedury o łamanie traktatu UE wobec państw opierających się relokacji.
 
– W gruncie rzeczy mechanizm relokacji jest niezgodny na przykład z konwencją dublińską – powiedział Krasnodębski. Zastanawiał się, czy Komisji uda się ukarać Polskę i inne państwa, gdyby sprawa trafiła przed Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Przypomniał, że prawie żaden kraj nie wypełnił swoich zobowiązań dotyczących relokacji.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://wnet.fm/2017/06/12/profesor-krasnodebskimechanizm-relokacji-niezgodny-wieloma-aktami-prawnymi-tym-konwencja-dublinska/

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia