Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Zdzisław Krasnodębski: ta wizja historii ma służyć legitymizacji UE

Dom Historii Europejskiej w Brukseli to muzeum powstałe z inicjatywy Parlamentu Europejskiego, które tworzone było przez 10 lat i kosztowało 55 mln euro. O muzeum mówił w Polskim Radiu 24 europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski oraz redaktorzy Magazynu Międzynarodowego Radia Szczecin – Piotr Semka i Piotr Cywiński – którzy zwiedzili wystawę.
 
Ekspozycja, która przedstawia zarys historii europejskiej, koncentruje się na historii Europy w XX wieku oraz historii integracji europejskiej.
 
– Wystawa opowiada emancypację Europejczyków z różnych krępujących uprzedzeń, zabobonów i złych praktyk. Opowiada historię wojen i nierówności od Rewolucji Francuskiej przez rewolucję przemysłową, wiek XX i wiedzie do Unii Europejskiej – tłumaczył prof. Zdzisław Krasnodębski. – Historia jest opowiedziana z bardzo niemieckiego punktu widzenia. Druga wojna światowa jest traktowana jako konsekwencja wcześniejszego konfliktu – dodał.
 
Całość dostępna pod adresem:
https://www.polskieradio.pl/130/5788/Artykul/1927676,Prof-Zdzislaw-Krasnodebski-ta-wizja-historii-ma-sluzyc-legitymizacji-UE

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia