Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Zdzisław Krasnodębski: realizujemy nową politykę rozwojową

W dzisiejszym wywiadzie dla “Rzeczpospolitej” wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiedział odejście od tego modelu rozwojowego.
 
Według europosła PiS okres dominacji tego sposobu myślenia o gospodarce już rzeczywiście minął. – Obecnie w związku z nowym rządem i nowymi planami rozwojowymi miejmy nadzieję, że przejdziemy do zupełnie innej polityki gospodarczej – powiedział prof. Krasnodębski.
 
Gość Jedynki mówił też o rozpoczynającym się w piątek w Warszawie kongresie Polska Wielki Projekt, zapraszając do udziału w nim wszystkich zainteresowanych sprawami ważnymi dla Polski.
 
Wśród prelegentów Kongresu będzie wielu gości zagranicznych. Zdzisław Krasnodębski mówił, że za granicą opinia o Polsce jest inna, niż przedstawiają to media, skupiające się na kryzysie wokół Trybunału Konstytucyjnego.
 
– Za kulisami patrzy się na Polskę, jako na kraj ambitny, chcący przejść do nowej fazy rozwoju. Z pewnym zaniepokojeniem patrzą ci, którzy robili łatwe interesy w Polsce i przyzwyczaili się, że polskie społeczeństwo niewiele ma z transformacji gospodarki – powiedział europoseł.
 
Rozmowa dostępna jest na stronie: http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1629346,Prof-Zdzislaw-Krasnodebski-realizujemy-nowa-polityke-rozwojowa

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia