Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Zdzisław Krasnodębski dla Interii: sondaże wrócą do normy

O konsekwencjach nieprzyjęcia uchodźców, sondażowym dołku obozu rządzącego i przyszłości frakcji EKR, do której należą europosłowie PiS, rozmawialiśmy z prof. Zdzisławem Krasnodębskim, europosłem bezpartyjnym i członkiem Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
 
– Czy rozumieć to znaczy zaakceptować? Nie do końca znam jego motywy. Mówi się, że duże znaczenie miała przynależność jego partii do EPP. Ja niestety tego wszystkiego nie wiem. Trzeba by było być blisko, żeby wiedzieć, jakie motywy ostatecznie zwyciężyły – powiedział prof. Krasnodębski pytany o to, jak postrzega decyzję Victora Orbana o tym, aby poprzeć Donalda Tuska w głosowaniu na szefa Rady Europejskiej.
 
– Teraz jest pytanie, czego Polacy od nas oczekują. Bo ja przecież ich tutaj reprezentuję. Inne państwa muszą się liczyć z naszą twardą postawą, jeśli chodzi o uchodźców. My zawsze podkreślamy, że chcemy działać na rzecz rozwiązania problemów – mówił europoseł.
 
Rozmówca Interii zapytany o to, czy Polskę mogą czekać kary za nieprzyjęcie uchodźców, odparł, że należy brać pod uwagę wszystkie możliwości.
 
– Zawsze trzeba się liczyć ze złym scenariuszem. To nie jest kwestia polskiego rządu, który oczywiście ma swoją politykę. Wszyscy Polacy obawiają się takiej ewolucji, która dotknęła społeczeństwa europejskie. Boją się społeczeństwa wielokulturowego, ponieważ ten model dzisiaj się nie sprawdza. Wiążą to z bezpieczeństwem wewnętrznym. Polacy instynktownie czują, że to jest jakieś zagrożenie i otwarcie Polski nawet na ograniczoną liczbę może się skończyć tym, że dojdzie do automatycznego przydziału – podkreśla profesor Krasnodębski w rozmowie z Interią.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/aktualnosci/news-prof-zdzislaw-krasnodebski-dla-interii-sondaze-wroca-do-norm,nId,2377719

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia