Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski: weto nie wstrzyma krytyki płynącej z UE

– Nadrzędnym celem unijnych elit i sympatyzujących z nimi mediów nie jest troska o to, by w Polsce przestrzegano prawa, a odsunięcie PiS od władzy – powiedział prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog, europoseł PiS, komentując artykuł dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung” dotyczący Polski.
 
W poniedziałek na pierwszej stronie niemieckiej gazety „Frankfurter Allgemeine Zeitung” ukazał się komentarz Konrada Schullera pt. „Polska na rozdrożu”, dotyczący reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Jak pisze Schuller, snując rozważania o możliwości dyscyplinowania Polski, wymagana jednomyślność w Radzie UE jest co prawda nieosiągalna ze względu na postawę Węgier, ale realna jest za to większość czterech piątych, potrzebna do udzielenia Polsce nagany. „W tym przypadku idące w miliardy (euro) transfery finansowe do Polski mogłyby, a nawet musiały, zostać poddane rewizji” – pisze warszawski korespondent FAZ.
 
Do publikacji odniósł się socjolog prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, który uznał, że „autor jest jednym z najaktywniejszych dziennikarzy, którzy mają na celu w zasadzie wymuszenie na Unii Europejskiej czy na jej władzach jakieś działania w stosunku do Polski”.
 
Całość dostępna pod adresem:
https://www.tvp.info/33338751/prof-krasnodebski-weto-nie-wstrzyma-krytyki-plynacej-z-ue

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia