Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski: “W Niemczech przez całe lata pielęgnowano tezę, że PO to Polska, a Polska to PO”

wPolityce.pl: Niemcy są w szoku, prawda?
 
Prof. Zdzisław Krasnodębski: Tak. Choć pierwszym sygnałem alarmowym były dla nich wyniki pierwszej tury. Jeszcze do niedawna przedstawiano w Niemczech Bronisława Komorowskiego jako niezwykle popularnego „ojca narodu”, kochanego przez niemal wszystkich Polaków. Niemieckie media jak i znaczna część opinii publicznej ma tendencję do utożsamiania Polaków z wyborcami Platformy Obywatelskiej.
 
wPolityce.pl: Napisał pan niedawno artykuł, w którym zawarł Pan wniosek, że nasi zachodni sąsiedzi mają zamknięty obieg informacyjny o Polsce.
 
Prof. Zdzisław Krasnodębski: Owszem. No bo ile osób w Niemczech dostarcza informacje z Polski? Góra 20 osób. To zamknięte towarzystwo polsko-niemieckie, po części bardzo związane z obecnym systemem władzy. A to jest też tak, że to ograniczenie obiegu informacji i dyskusji ma wiele wspólnego z interesami państwa niemieckiego wobec Polski. Tylko że niestety bardzo często ci, którzy uprawiają propagandę, to często sami padają jej ofiarą. Teraz też Niemcy nie byli przygotowani na zmianę w Polsce.
 
Zapraszamy do lektury wywiadu na portalu wPolityce.pl: http://wpolityce.pl/swiat/245862-prof-krasnodebski-w-niemczech-przez-cale-lata-pielegnowano-teze-ze-po-to-polska-a-polska-to-po-nasz-wywiad

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia