Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski: “Uważam, że to raczej Grzegorz Schetyna powinien podać się do dymisji i wycofać z życia publicznego”

Tego rodzaju wypowiedzi świadczą o tym, że opozycja, która kiedyś była totalna, ale wydawała się pewna siebie, traci nerwy i głowę. Powiedziałbym nawet więcej- wydaje się, że traci rozum. To wynika zapewne z sondaży, które pokazują malejące poparcie dla Platformy Obywatelskiej —mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
 
wPolityce.pl: Grzegorz Schetyna oskarżył Prawo i Sprawiedliwość o faszyzm i zażądał dymisji rządu. Jak ocenia Pan jego słowa w kontekście haniebnej rezolucji PE ws. demokracji w Polsce i głosowania za nią europosłów PO?
 
Prof. Zdzisław Krasnodębski: Tego rodzaju wypowiedzi świadczą o tym, że opozycja, która kiedyś była totalna, ale wydawała się pewna siebie, traci nerwy i głowę. Powiedziałbym nawet więcej- wydaje się, że traci rozum. To wynika zapewne z sondaży, które pokazują malejące poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Myślę, że to jest także reakcja na to, co się stało w Parlamencie Europejskim i bardzo jednolitą postawą polskiego społeczeństwa, które z oburzeniem przyjęło sposób, w jaki przewodniczący delegacji PO- w imieniu grupy EPL- występował przeciwko Polsce w debacie w PE. Oczywiście wcześniej odbywały się już wysłuchania publiczne dotyczące różnych aspektów życia politycznego w Polsce, ale to jest zupełnie co innego. Pani premier Beata Szydło była na pierwszej debacie na temat Polski i usiłowała -moim zdaniem bardzo skutecznie- wyjaśnić stanowisko rządu polskiego. Rozróżniajmy jednak wysłuchania publiczne, konferencje, czy dyskusje w ramach grup politycznych, lub plenarnych od procedury, która ma prowadzić do sankcji przeciwko Polsce w postaci odebrania jej głosu, lub do kar finansowych, co jest niedopuszczalne. Dlatego uważam, że to raczej Grzegorz Schetyna powinien podać się do dymisji i wycofać z życia publicznego.
 
Całość dostępna pod adresem:
https://wpolityce.pl/polityka/367374-nasz-wywiad-prof-krasnodebski-uwazam-ze-to-raczej-grzegorz-schetyna-powinien-podac-sie-do-dymisji-i-wycofac-z-zycia-publicznego

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia