Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski: “Unia rzeczywiście nie jest supermarketem i Niemcy nie są jej właścicielem, a Martin Schulz kierownikiem”

Powinniśmy przypominać Francji i Niemcom, czym są tak naprawdę wartości europejskie i jaka jest ich realność — mówi portalowi wPolityce.pl prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
 
wPolityce.pl: Niemiecki komisarz UE Günther Oettinger stwierdził, że „nie można zmniejszyć dotacji dla Polski, bo te pieniądze idą do niemieckich firm”. Dodał też, że Niemcy nie są płatnikiem netto, a beneficjentem netto UE.
 
Prof. Zdzisław Krasnodębski: To bardzo rozsądne słowa komisarza Oettingera.
 
I bardzo prawdziwe.
 
Tak, czasem nawet komisarze unijni są skłonni wydawać realistyczne opinie. Kiedyś komisarz Oettinger także wspomniał, że można zmniejszyć nam fundusze, jednak zasięgnął informacji i zmienił zdanie. To ważne stwierdzenie dotyczące całego sporu Polski z UE. Spór ten wiążę się z pomysłami budowania Unii wielu prędkości, którą zaproponował, chociaż później wycofał się z tej propozycji, prezydent Macron. Prezydent Francji mówił o budowie Unii wielu prędkości, budowanej wokół strefy euro. Wszystkie te pomysły nie biorą pod uwagę rzeczywistości gospodarczej UE. Rzeczywistość jest taka, że gdyby nie Europa Środkowowschodnia to najbogatszym krajom w UE działoby się o wiele gorzej. Pozycja gospodarcza Niemiec jest uzależniona od współpracy gospodarczej z krajami Europy Środkowowschodniej, szczególnie z Polską. Wszelkie próby wypchnięcia nas z UE, mogłyby się bardzo przykro zakończyć dla koniunktury gospodarczej w Niemczech.
 
Całość dostępna pod adresem:
https://wpolityce.pl/polityka/375247-nasz-wywiad-prof-krasnodebski-unia-rzeczywiscie-nie-jest-supermarketem-i-niemcy-nie-sa-jej-wlascicielem-a-martin-schulz-kierownikiem

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia