Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski: Tusk wykracza poza swoją rolę. To po części zła wola, a po części – interesy

– Jeżeli te regulacje są sprzeczne z wartościami europejskimi, to Timmermans od dawna powinien wszcząć postępowania wobec Niemiec czy Belgii, że trójpodział nie istnieje i jest głębokie naruszenie wartości europejskich. To jest politycznie mętne, a stoi za tym niechęć, by w Polsce rządy sprawowała obecna formacja – powiedział w “Wolnych głosach wieczorem” prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany PiS.
 
Wojciech Kościak rozpoczął rozmowę z prof. Krasnodębskim od skomentowania działań totalnej opozycji w związku z reformami sądownictwa. – Napięcie trochę osłabło. Była to próba gry na zwłokę. Ona się nie powiodła, myślę, że tak naprawdę przywódcy totalnej opozycji są realistami i wiedzą, co mogą, a czego nie mogą osiągnąć. Poparcie ulicy nie jest rewelacyjne, nie zachęca, by dokonać tego, co próbowano zrobić w grudniu. Emocje opadły, ale to nie znaczy, że sprawa jest już zakończona i prawdopodobnie jeszcze przez chwilę będą trwały protesty. Kolejne starcie będzie pewnie na jesieni i jest to związane z tym, że poprawki otworzyły szanse dla opozycji i to będzie przedmiotem sporu i walki politycznej. Pytanie, jaki będzie skład KRS, bo będzie potrzeba 3/5 poparcia. Odbiera to z drugiej strony wiarygodności tezie o zamachu na demokrację, zniesieniu trójpodziału itp. – powiedział Zdzisław Krasnodębski. – To, co widzimy powtarza się, były już emocje w parlamencie, potem się wyciszały. Myślę, że będzie tym razem podobnie, a przebudowa państwa będzie postępowała – dodał.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://telewizjarepublika.pl/prof-krasnodebski-tusk-wykracza-poza-swoja-role-to-po-czesci-zla-wola-a-po-czesci-interesy,51551.html

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia