Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

“To nie Polska się izoluje. Są próby osłabiania naszego stanowiska i izolowania Polski, ale ze strony UE”

Wcześniej prasa sygnalizowała, że Niemcy nie chcą się zgodzić na dalsze kroki podejmowane przez KE. Być może KE, ośmielona twierdzeniem Angeli Merkel, teraz podejmie dalsze kroki — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
 
wPolityce.pl: Co pan na stanowisko Komisji Europejskiej, które odrzuca tłumaczenia polskiego rządu w sprawie praworządności, jak i całkowite poparcie Angeli Merkel dla tego stanowiska?
 
Prof. Zdzisław Krasnodębski: Odbieram to stanowisko z żalem dlatego, że Angela Merkel wielokrotnie deklarowała przyjazne uczucia wobec Polski. Wszyscy wiemy, jak ważne dla architektury Europy jest pojednanie polsko-niemieckie. Merkel podziela zdanie Komisji Europejskiej, które jest bardzo słabo uzasadnione. Wcześniej prasa sygnalizowała, że Niemcy nie chcą się zgodzić na dalsze kroki podejmowane przez KE. Być może KE, ośmielona twierdzeniem Angeli Merkel, teraz podejmie dalsze kroki.
 
Całość dostępna pod adresem:
https://wpolityce.pl/polityka/355292-nasz-wywiad-prof-krasnodebski-to-nie-polska-sie-izoluje-sa-proby-oslabiania-naszego-stanowiska-i-izolowania-polski-ale-ze-strony-ue

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia