Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

“Macron robi takie wrażenie człowieka jakby wykreowanego na potrzeby kampanii”

“Macron robi takie wrażenie człowieka jakby wykreowanego na potrzeby kampanii” – ocenił w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości. Pytany przez Roberta Mazurka o to, czy inni europejscy politycy przepadają za Polską, odparł: “Za nami bardzo mało polityków przepada, jesteśmy trudnym krajem. Przede wszystkim mamy opozycję totalną, która chodziła po Europie i opowiadała, że jest gorzej niż w stanie wojennym” – stwierdził Krasnodębski. “Chcę ostrzec, aby nie brać satyry za rzeczywistość” – tak prof. Krasnodębski odniósł się do tematu “Ucha Prezesa”. “To jest karykatura, więc wszystko jest przerysowane” – dodał. “Czasami oglądam. Zresztą pan prezes też ogląda ‘Ucho Prezesa’, i kiedyś wspomniałem w rozmowie z nim, że niektóre gesty są bardzo dobrze podchwycone, inne nie” – przyznał gość Roberta Mazurka. Pytany w internetowej części rozmowy o możliwą rekonstrukcję rządu, nie wykluczył takiej możliwości. Dodał również, że “są ministrowie, którzy nie cieszą się popularnością, są pewnym obciążeniem politycznym”. “Czasami to jest związane z jakimiś drobnymi przejęzyczeniami, które się rozdmuchuje do spraw najistotniejszych” – stwierdził Krasnodębski.
 
Robert Mazurek: Na zachodzie bez zmian. Merkel prawdopodobnie wygra, Macron, czyli takie francuskie mniejsze zło, wygrał.
 
Zdzisław Krasnodębski: No nie, zmiany są ogromne, tak naprawdę.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-prof-krasnodebski-sa-ministrowie-bedacy-pewnym-obciazeniem-p,nId,2392682

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia