Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski: Poseł Budka należy do tych, którzy nie rozumieją pojęcia “suwerenność”

Cały ten wywiad jest wstrząsający. Jeżeli to nie jest Targowica, to ja nie wiem, czym innym miałaby ona być. Jedyną granicą, której opozycja nie przekroczyła, jest wezwanie zagranicy do interwencji wojskowej w Polsce — mówił prof. Zdzisław Krasnodębski w rozmowie z portalem wPolityce.pl.
 
wPolityce.pl: Zamieścił Pan na swoim Twitterze wywiad, który poseł PO Borys Budka udzielił niemieckiej gazecie „Die Zeit”. Apeluje on w nim m.in. o zastosowanie przez KE sankcji wobec Polski, jeśli nasz kraj nie cofnie się z wprowadzaniem reform dot. sądownictwa. Jak Pan ocenia takie słowa?
 
Prof. Zdzisław Krasnodębski: Cały ten wywiad jest wstrząsający. To, że polityk polski, były minister sprawiedliwości, może się w ten sposób wypowiadać o swoim kraju, pokazuje, że poczucie godności narodowej to pojęcie zupełnie obce posłowi Budce i pewnie także jego formacji politycznej. Jeżeli to nie jest Targowica, to ja nie wiem, czym innym miałaby ona być. Jedyną granicą, której opozycja nie przekroczyła, jest wezwanie zagranicy do interwencji wojskowej w Polsce.
 
Całość dostępna pod adresem:
https://wpolityce.pl/polityka/355292-nasz-wywiad-prof-krasnodebski-to-nie-polska-sie-izoluje-sa-proby-oslabiania-naszego-stanowiska-i-izolowania-polski-ale-ze-strony-ue

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia