Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski o kulisach zablokowania debaty o 10/04 na forum Parlamentu Europejskiego

Wpolityce.pl: Czyżby w niektórych komisjach Parlamentu Europejskiego bano się poruszać kwestie dotyczące katastrofy smoleńskiej?

 

Prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł: Chciałbym sprawę przedstawić w pełnym kontekście. Na początku dzisiejszego posiedzenia odbyła się debata na temat militaryzacji Krymu i sytuacji na tym zajętym przez Rosjan półwyspie. W czasie tej dyskusji jeden z francuskich europosłów Jean-Luc Schaffhauser, znany ze swoich prorosyjskich sympatii, prezentując odmienny punkt widzenia, został zakrzyczany przez prowadzących obrady, iż prezentuje „putinowską propagandę”. Ta sprawa jest dość ważna w świetle następnych wydarzeń. Potem bowiem przeszliśmy do punktu poświęconego bezpieczeństwa lotów. W tym czasie przedstawiciel organizacji Eurocontrol przedstawił m.in. zmiany tras lotówsamolotów nad Starym Kontynentem, które wprowadzono po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu nad Ukrainą. Mówił jakie są przedsięwzięte obecnie środkibezpieczeństwa, sposoby wymiany informacji oraz inne kroki, które należy poczynić aby zwiększyć także w przyszłości bezpieczeństwo w tej materii. Następnym prelegentem miał być inż. dr. Bogdan Gajewski, który miał w tym kontekście pokazywać niekompetencję władz rosyjskich, po katastrofie rządowego samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie. Ekspert miał mówić m.in. o nieprzygotowaniulotniska w Smoleńsku i pochodnych tej sprawy. Jego wystąpienie zostało jednak brutalnie przerwane po zaledwie kilku zdaniach. Nie minęły dwie minuty jak pan Michael Gahler z CDU stwierdził, że wystąpienie Gajewskiego nie ma nic wspólnego z przedmiotem posiedzenia komisji. Stwierdził, że są to jakieś „polsko-polskie sprawy”, zupełnie jakby Smoleńsk leżał w naszym kraju. W związku z tym zażądał przerwania obrad. Do tej nagonki przyłączył się współprowadzący je, szef komisji spraw zagranicznych, pan Elmar Brock, znany skądinąd ze swojej opryskliwości, który przychylił się do opinii Gahlera.

 

Cały wywiad dostępny jest na stronie: http://wpolityce.pl/smolensk/238415-tylko-u-nas-prof-krasnodebski-o-kulisach-zablokowania-debaty-o-1004-na-forum-parlamentu-europejskiego-nasz-wywiad

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia