Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski o groźbach Timmermansa wobec Polski: “Na razie to tylko akty słowne i próba wywierania nacisku”

Na razie to tylko akty słowne i próba wywierania nacisku – tak ostatnie wypowiedzi wiceszefa KE Fransa Timmermansa na temat Polski ocenił w środę europoseł PiS, prof. Zdzisław Krasnodębski. Timmermans w wywiadzie dla „Die Zeit” mówił m.in. o możliwych sankcjach dla Polski.
 
Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans ocenił w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika „Die Zeit”, że sytuacja w Polsce stanowi „fundamentalne zagrożenie dla państwa prawa”. Nie wykluczył zastosowania wobec Polski artykułu 7 traktatu unijnego (pozwala on na nałożenie sankcji na kraj naruszający zasady demokracji i rządów prawa).
 
Najpierw chcę jednak debaty z krajami członkowskimi. Przyjmuję, że omówimy sytuację w Polsce w maju w Radzie Ogólnej UE — wyjaśnił.
 
Kraje członkowskie nie powinny przy tej okazji owijać w bawełnę, tak by rząd polski usłyszał krytykę także od innych, nie tylko ode mnie — podkreślił wiceszef KE.
 
Zdaniem prof. Krasnodębskiego, wypowiedzi Fransa Timmermansa to „na razie tylko akty słowne”, ale „też trochę wyraz jego frustracji osobistej”.
 
To próba wywierania nacisku, budowania atmosfery. Uważam, że w tym sensie wypowiedź kandydata na prezydenta Francji (Emmanuela Macrona – PAP) jest bardziej politycznie niepokojąca — powiedział europoseł PiS.
 
Całość dostępna pod adresem:
https://wpolityce.pl/polityka/338219-prof-krasnodebski-o-grozbach-timmermansa-wobec-polski-na-razie-to-tylko-akty-slowne-i-proba-wywierania-nacisku

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia