Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski: Musimy twardo walczyć o swój interes

– Niestety będziemy mieli przewodniczącego Rady, kandydata Berlina, który raczej będzie grał w sposób jeszcze bardziej uległy, będzie grał przeciwko własnemu rządowi – mówił prof. Zdzisław Krasnodębski w Poranku Wnet.
 
Eurodeputowany zapytany o komentarze po ogłoszeniu Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europy stwierdził, że było to wydarzenie istotne, ale nie aż tak jak się niektórym wydaje, a Europa zajmuje się już innymi tematami: – Wszyscy się zajmują Rotterdamem, kwestią turecką, za chwilę będzie szczyt w Rzymie.
 
Zapytany o nadzieję na zwycięstwo kandydata Polski, stwierdził, że należało się liczyć z porażką: – Moja lekka nadzieja polegała na tym, że się odroczy tę decyzję. Natomiast nawet nie wysłuchano Jacka Sergiusz-Wolskiego.
 
– Smutne jest tylko to, że naszych euroentuzjastów nie martwi, ani sposób wybierania, ani to, że pogwałcono regułę, że jednak się będzie dążyć do uzyskania konsensusu oraz że zignorowano wolę kraju, z którego pochodzi ten kandydat – kontynuował, zaznaczając, że ta sprawa odbije się na Grupie Wyszehradzkiej, Unii Europejskiej oraz nawet samych Niemczech.
 
Cała rozmowa dostępna pod adresem:
http://www.radiownet.pl/publikacje/prof-krasnodebski-musimy-twardo-walczyc-o-swoj-interes

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia