Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski: Musimy poprawić jakość rządzenia. Mam nadzieję, że kongres PiS 1 lipca będzie tutaj jasnym sygnałem

Władza zużywa – to w pewnym sensie naturalny proces, ale po pierwsze dzieje się to zbyt szybko, a po drugie obiecywaliśmy Polakom inną jakość rządzenia. I musimy ją poprawić — mówi w rozmowie z wPolityce.pl prof. Zdzisław Krasnodębski.
 
wPolityce.pl: Panie profesorze, rozmawiamy w ostatnim dniu kongresu Polska Wielki Projekt. Rozmach tych corocznych spotkań jest naprawdę godny uwagi – zapytam przekornie, czy nie brakuje Panu klimatu pierwszych kongresów, skromnych, przy ciasteczkach, w innej atmosferze?
 
prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS: Gdybym chciał być ironiczny, to powiedziałbym, że przecież należy zakładać, iż prędzej czy później wrócą tamte czasy, jeśli znajdziemy się w opozycji. Co zresztą jest naturalna rzeczą, ponieważ w odróżnieniu od naszych przeciwników nie uważamy, że mamy monopol na władzę, że mamy ją na wieki.
 
Ale ma Pan rację, sporo się zmieniło. Wielu kolegów i koleżanek, którzy występowali na kongresach i zabierali głos, dziś stało się wiceministrami, ministrami, czasem nawet wicepremierami i premierem – wiele osób pełni ważne funkcje państwowe, ale przecież są to funkcje usługowe, służebne, chwilowe i mamy tego świadomość. Miałem zresztą niedawno podobną refleksję do tej, o której Pan mówi.
 
Całość dostępna pod adresem:
https://wpolityce.pl/polityka/340718-nasz-wywiad-prof-krasnodebski-musimy-poprawic-jakosc-rzadzenia-mam-nadzieje-ze-kongres-pis-1-lipca-bedzie-tutaj-jasnym-sygnalem

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia