Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Krasnodębski: Europosłowie wiedzą tyle o Polsce, ile powiedzieli im panowie Petru i Schetyna

Przewodniczący Antonio Tajani na Twitterze odniósł się do manifestacji narodowców w Polsce podczas której symbolicznie powieszono obrazy polskich europosłów, którzy głosowali za rozpoczęciem procedur wobec naszego kraju. – Jestem trzy i pół roku w Parlamencie Europejskim i mnie to nie dziwi. Zostały założone pewne filtry poznawcze. Pamiętam ze strony innych polityków, był taki poseł Palikot, który słynął z różnych nienawistnych wypowiedzi. Ile nienawistnych wypowiedzi spotkało Jarosława Kaczyńskiego, rząd Prawa i Sprawiedliwości nawet z ust parlamentarzystów – ocenia w Telewizji Republika prof. Zdzisław Krasnodębski, europarlamentarzysta PiS.
 
– Może pan Tajani nie rozumie kontekstu, że ta godna pożałowania manifestacja to cytat polityczny, odwołanie do insurekcji kościuszkowskiej, gdy zawieszono portrety targowiczan. Przypominam, że w Polsce zdarzył się mord polityczny i on nie został przedmiotem prac Parlamentu Europejskiego. Polska jest krajem bardzo bezpiecznym, Polacy często bywają ostrzy w swoich ocenach, zwłaszcza w internecie, gdy mogą się ukrywać ze pseudonimami. Jednak w rzeczywistości Polacy są bardzo łagodni jeśli chodzi o słowa. Poza tym mordem za czasów PO nie dochodziło do żadnych większych gwałtów, może wtedy kiedy Donald Tusk zwalczał kibiców lub policja prowokowała na Marszu Niepodległości. Możemy zapewnić pana Tajaniego, że europosłowie są w Polsce bezpieczni, a ten happening to nawiązanie do trudnej historii Polski i to wyraz dezaprobaty wobec zachowania polskich europosłów – dodaje nasz rozmówca.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://telewizjarepublika.pl/prof-krasnodebski-europoslowie-wiedza-tyle-o-polsce-ile-powiedzieli-im-panowie-petru-i-schetyna,57240.html

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia