Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Postępowanie KE względem Polski. Zdzisław Krasnodębski: to decyzja polityczna

Zapowiadane postępowanie Komisji Europejskiej wobec Polski traktuję jako rodzaj politycznego sygnału, politycznego nacisku i powiększania podziałów w Unii – ocenił w rozmowie z europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.
 
Rzecznik Komisji Europejskiej Alexander Winterstein poinformował w poniedziałek, że podejmie ona w środę postępowania dotyczące naruszenia prawa UE wobec krajów, które nie biorą udziału w programie relokacji uchodźców. We wtorek sprawą tą ma się zająć kolegium komisarzy. W KE potwierdzono, że procedura zostanie wszczęta wobec Polski, Węgier oraz Czech.
 
Prof. Krasnodębski pytany o zapowiadane postępowanie Komisji ocenił, że “to jest sygnał polityczny przed kolejnym szczytem Rady Europejskiej i przed ustanowieniem stałego mechanizmu relokacji. Celem jest pewien nacisk polityczny”. Zaznaczył jednak, że jest to “dopiero wszczęcie procedury – czyli sprawdzanie, czy doszło do takiej sytuacji”.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1776726,Postepowanie-KE-wzgledem-Polski-Zdzislaw-Krasnodebski-to-decyzja-polityczna/

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia