Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

MOCNE SŁOWA prof. Krasnodębskiego w PE: Europa to nie tylko Niemcy, Francja i …

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat strategii UE w dziedzinie międzynarodowych stosunków kulturalnych. W imieniu delegacji PiS głos w debacie zabrał prof. Zdzisław Krasnodębski.
 
W swoim wystąpieniu prof. Krasnodębski odniósł się do założonej w ubiegłym roku internetowej platformy dyplomacji kulturalnej, której celem jest prowadzenie działalności wzmacniającej kulturowe zaangażowanie UE z państwami trzecimi i ich obywatelami. Obsługiwana przez konsorcjum instytutów kulturalnych państw członkowskich i innych partnerów platforma ma zapewniać doradztwo w zakresie polityki, usprawnienie budowania sieci, prowadzenie działań ze stronami zaangażowanymi w kulturę i opracowanie programów szkoleniowych w dziedzinie przywództwa.
 
„Celem europejskiej dyplomacji kulturowej powinno być pokazanie złożoności i różnorodności dziedzictwa kulturowego Europy. Pytanie więc, dlaczego w przypadku platformy w przetargu zostało wybrane konsorcjum, które de facto składa się z instytucji kulturowych tylko jednej części Europy? Czy w założeniach projektu nie można było uwzględnić konieczności zróżnicowania geograficznego, właśnie ukazania różnorodności kulturowej Europy?” – pytał europoseł PiS.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://telewizjarepublika.pl/mocne-slowa-prof-krasnodebskiego-w-pe-europa-to-nie-tylko-niemcy-francja-i,50866.html

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia