Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Krasnodębski: wypowiedzi Schulza ws. budżetu UE wprowadzają w błąd

Groźby szefa SPD Martina Schulza, że Niemcy ograniczą wpłaty do budżetu UE, jeśli Polska i Węgry nie pomogą w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego, są mylące i pokazują zapędy do dyktowania innym postępowania w UE – uważa europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.
 
Schulz w wywiadzie dla piątkowego “Bilda” powiedział, że przy następnych wieloletnich perspektywach budżetowych UE Niemcy nie mogą po prostu nadal wpłacać do budżetu zwykłych sum, jeżeli kraje będące biorcami funduszy, jak Węgry czy Polska, nie przyczynią się do przyjęcia uchodźców.
 
“To nie jest tak, że sumy, które wpłacają Niemcy wynikają z wielkoduszności czy dobrej woli Niemiec, tylko wynikają po prostu z regulacji europejskich. To, że Niemcy są płatnikami netto, wynika z przepisów europejskich” – powiedział PAP Krasnodębski.
 
Jego zdaniem stwierdzenia, jakie padły z ust Schulza, są mylące i sprawiają wrażenie, że to do Niemiec należy decyzja, ile wpłacają do budżetu i ile inne kraje z tego budżetu otrzymują. Przyznał, że Niemcy jako kraj członkowski mogą współkształtować budżet, ale są jednym z 27 państw, które będą to robić.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://www.pap.pl/aktualnosci/polityka-krajowa/news,1234047,krasnodebski-wypowiedzi-schulza-ws-budzetu-ue-wprowadzaja-w-blad.html

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia