Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Krasnodębski: Unia Europejska to upadająca utopia

Z gościem Poranka Wnet rozmawialiśmy o obecnym kryzysie imigracyjnym i możliwości poradzenia sobie z jego konsekwencjami – Niemcy sobie poradzą, pod warunkiem, że uda się zatrzymać napływ imigrantów. Trzeba powiedzieć, że ta polityka otwartych drzwi okazała się szaleństwem. Teraz nagle okazuje się, że można zawracać łodzie z imigrantami, że można zamknąć szlak bałkański, że można to prawo międzynarodowe interpretować zupełnie inaczej, niż dotychczas.
 
Teraz trwa dyskusja o integracji imigrantów, federalny minister spraw wewnętrznych ostrzegał, że przybysze muszą się integrować, chodzić na kurs, a jeżeli odmówią integracji, to po trzech latach dostaną odmowę stałego pobytu. Niemcy podkreślają, że nie chcą tworzenia się gett, jak dzielnica Molenbeek w Brukseli – podkreślił prof. Zdzisław Krasnodębski.
 
Zdaniem posła do Parlamentu Europejskiego polityka naszego zachodniego sąsiada wynika z potrzeby ostentacyjnej ekspiacji, będącej również instrumentem w polityce zagranicznej Berlina – Niemcy chcą być liderem moralnym w Europie, stojąc na straży pamięci o Holokauście, teraz pokazują, że są najbardziej humanitarni wobec imigrantów. Tylko że to wymknęło się im spod kontroli, ponieważ wobec takiej polityki zbuntowali się liderzy europejscy i europejskie narody.
 
(…)
 
Ostatnie wybory zaprzeczyły tezom, że Alternative fur Deutsche jest zjawiskiem landów wschodnich, że ta partia zabiera wyborców post-komunistom. Teraz widać, że AfD popiera również klasa średnia. To jest wynikiem faktu, że Angela Merkel przesunęła CDU, bardzo na lewo do Partii Zielonych – podkreślił prof. Krasnodębski.
 
Gość Poranka Wnet wskazywał na najważniejsze osie sporów toczonych obecnie w ramach Unii Europejskiej – Głównym sporem, który obecnie prowadzimy w Europie, jest przyjęcie założenia, że tylko powrót do państw narodowych, opartych nie tylko na instytucjach publicznych, ale również wspólnocie kulturowej oraz religijnej, pozwoli wyjść z kryzysu.
 
Unia Europejska to jest utopia, która upada. Mówiono, że tożsamość europejska będzie postmodernistyczna, oparta tylko na instytucjach europejskich i uniwersalnych zasadach praw człowieka, ale to się nie sprawdziło. Ta utopia na naszych oczach się kończy – skonkludował w rozmowie z Radiem Went profesor Zdzisław Krasnodębski, poseł do Parlamentu Europejskiego.
 
Cała rozmowa dostępna jest na stronie: http://www.radiownet.pl/#/publikacje/krasnodebski-unia-europejska-to-upadajaca-utopia

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia