Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Krasnodębski: Putintern nie zdołał zatrzymać inicjatywy Polski uderzającej w Gazprom

Parlament Europejski głosował 3 marca nad przyjęciem decyzji IGA wzmacniającej bezpieczeństwo dostaw surowców energetycznych do UE. Nowelizacja decyzji wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Europy. To sukces zwolenników projektu, w tym Polaków i porażka frakcji prorosyjskiej w Parlamencie.
 
Poseł Zdzisław Krasnodębski z Frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów jest sprawozdawcą rewizji regulacji IGA dotyczącej rewizji umów gazowych między rządami państw Unii Europejskiej, a dostawcami.
 
– Przyjęcie nowej decyzji w sprawie umów międzyrządowych w obszarze energii ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego w Europie, a w szczególności w takich krajach jak Polska, wciąż jeszcze zbyt uzależnionych od źródeł ze Wschodu. Ponadto ma on znaczenie symboliczne jako pierwszy akt legislacyjny wdrażający założenia Unii Energetycznej, której celem jest również obniżenie kosztów zaopatrzenie w energię – ocenia w rozmowie z BiznesAlert.pl poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Zdzisław Krasnodębski.
 
– Porozumienie w sprawie nowego kształtu przepisów uzyskało dzisiaj szerokie poparcie w Parlamencie Europejskim. Jedyne głosy przeciwne lub wstrzymujące (ok. 15 %) pochodziły w większości z prorosyjskich ugrupowań: od skrajnej lewicy po francuski Front Narodowy. Podział między krajami był widoczny przed zawarciem porozumienia z Radą. Wtedy decyzję chciały zablokować głównie Francja i Niemcy. Udało się nam jednak osiągnąć satysfakcjonujący kompromis, który w moim przekonaniu może zapewnić obywatelom większą pewność dostaw energii i przejrzystość cen – wskazuje nasz rozmówca.
 
Cały artykuł dostępny pod adresem:
http://biznesalert.pl/krasnodebski-putintern-nie-zdolal-zatrzymac-inicjatywy-polski-uderzajaca-w-gazprom/

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia