Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Krasnodębski: polityka Merkel to było szaleństwo

W Parlamencie Europejskim mamy coś w rodzaju wielkiej koalicji między chrześcijańskimi demokratami a socjaldemokratami. Obie są partiami establishmentu, które dzielą się władzą w Komisji. Te siły polityczne coraz bardziej rozmijają się z rzeczywistością. A polityka Angeli Merkel wobec imigrantów przejdzie do historii, jako jakiś rodzaj szaleństwapowiedział dla Radia Wnet prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.

 

Zdaniem prof. Krasnodębskiego fala zamachów wpływa na politykę niektórych państw wspólnoty. – Francja, która zawsze tworzyła z Niemcami motor europejski, w czasie konferencji dotyczącej bezpieczeństwa ustami swojego premiera zdystansowała się wobec polityki Angeli Merkel. Co spowodowało falę krytyki w niemieckich mediach.

 

Zdaniem europosła zamachy w Brukseli nie wpłyną znacząco na opinie w Parlamencie Europejskim, w odróżnieniu od rządów narodowych: – Będziemy słyszeli te same argumenty ze wszystkich stron politycznych. Będzie się mówić o konieczności otwarcia i potrzebie integracji uchodźców. Inni będą troszczyć się o wolności obywateli i tak dalej. Więc różnice pozostaną. Już jesteśmy jednak w innej sytuacji politycznej niż w tamtym roku i mam nadzieję, że teraz rację krajów Europy środkowo-wschodniej, zostaną przyjęte za wzór.

Rozmowa dostępna jest na stronie: http://www.radiownet.pl/publikacje/krasnodebski-polityka-merkel-to-bylo-szalenstwo

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia