Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Krasnodębski: między Polską i Francją ciągle są rozbieżności co do wizji Europy

Zbliżenie polsko-francuskie służyłoby zrównoważeniu francusko-niemieckich relacji, co byłoby pożyteczne dla Paryża – powiedział PAP europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski. Jego zdaniem ciągle istnieją jednak rozbieżności między Polską i Francją co do wizji Europy.
 
“Bardzo dobrze, że doszło do wizyty premier Beaty Szydło we Francji, bo trzeba rozmawiać bezpośrednio. Prezydent Francji Emmanuel Macron wygłosił kilka krytycznych komentarzy w czasie swojej kampanii dotyczących Polski. Mam nadzieję, że wkrótce złoży rewizytę w Polsce i będzie mógł się przekonać, jak wygląda nasz kraj. Jestem przekonany, że jeśli UE ma być stabilna, trwała i sprawiedliwa, można ją tylko budować na równowadze między północą i południem, wschodem i zachodem” – powiedział europoseł PiS.
 
Dodał, że w budowaniu takiej równowagi niezwykle ważne są relacje między Polską, Francją i Niemcami. Jego zdaniem należy się zastanowić nad ożywieniem i nadaniem nowego znaczenia Trójkątowi Weimarskiemu. “Jeżeli mówimy poważnie o Unii Europejskiej, o Europie jako całości, (…) Polska jako największy kraj Europy Środkowo-Wschodniej, w pewnym sensie rzecznik interesów regionu, powinna być pełnoprawnym członkiem. Mam nadzieję, że w tym kierunku będzie to zmierzać” – powiedział.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1180443,krasnodebski-miedzy-polska-i-francja-ciagle-sa-rozbieznosci-co-do-wizji-europy.html

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia