Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Krasnodębski: Komentarz niemieckiej gazety “krzywdzący”

Komentarz, który ukazał się w niedzielnym wydaniu “Frankfurter Allgemeine Zeitung” (“FAS”), zarzucający polskiej prawicy “elementarny brak szacunku” dla przeciwników, jest niesprawiedliwy i krzywdzący – ocenił europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.
 
Komentując spór o przyjętą przez PE rezolucję dotyczącą sytuacji w Polsce, niemiecka gazeta zarzuciła rządowi w Warszawie “przekraczanie granic przyzwoitości”. Autor tekstu “Polska demokracja” Reinhard Veser zaznaczył, że polscy eurodeputowani, którzy poparli rezolucję PE krytyczną wobec polskiego rządu, zostali przez polską prawicę nazwani “zdrajcami” i “kolaborantami”, tak jakby “przeszli na stronę wrogich mocarstw, które chcą Polskę zniewolić”.
 
“Jestem ciekaw, co by było, gdyby europosłowie z Niemiec występowali za odebraniem głosu swojemu krajowi, za sankcjami, w związku z licznymi skandalami, które wstrząsają RFN – od globalnego oszustwa Volkswagena, koncernu kontrolowanego przez rząd Dolnej Saksonii, poprzez pranie brudnych pieniędzy przez Deutshe Bank, czy aferę podsłuchową, gdy okazało się, że służby niemieckie podsłuchiwały (byłego) prezydenta Francji (Francois Hollande’a)” – powiedział PAP Krasnodębski.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://fakty.interia.pl/polska/news-krasnodebski-komentarz-niemieckiej-gazety-krzywdzacy,nId,2467022

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia