Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Krasnodębski: Juncker jedzie do Berlina po zgodę na następny krok ws. Polski

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w czasie spotkania z kanclerz Niemiec Angelą Merkel chce uzyskać zgodę na następny krok w prowadzonej wobec Polski procedurze praworządności – uważa europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.
 
Szefowa niemieckiego rządu i przewodniczący KE mają rozmawiać w Berlinie w środę. Sama Merkel powiedziała dziennikarzom, że “bardzo poważnie” traktuje stanowisko KE w sprawie stanu praworządności w Polsce. Zastrzegła, że zależy jej na bardzo dobrych relacjach z Warszawą, lecz “nie może trzymać języka za zębami”.
 
“Pan przewodniczący Juncker jedzie do Berlina po zgodę na następny krok” – ocenił w rozmowie z PAP Krasnodębski. Wyraził przy tym obawę, że KE może iść dalej z procedurą praworządności wobec naszego kraju. “Oczekiwalibyśmy, że przyjazny stosunek pani kanclerz do Polski znajdzie wyraz w tych rozmowach, dlatego że praworządność w Polsce nie jest zagrożona” – dodał.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://serwisy.gazetaprawna.pl/akademia/artykuly/1067281,juncker-jedzie-do-berlina-po-zgode-na-nastepny-krok-ws-polski.html

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia