Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Krasnodębski: Gdyby nam odpadł problem z UE, mielibyśmy 80 proc. mniej zmartwień

Relacje z Unią Europejską i sytuacja w Polsce, w tym rola opozycji, były tematami spotkania europosła Zdzisława Krasnodębskiego w Nowym Jorku z Polonią. “W ciągu 10 lat nasza suwerenność została ograniczona” – mówił Krasnodębski w polskim konsulacie. „Gdyby nam odpadł problem z Unią Europejską, mielibyśmy 80 proc. mniej zmartwień” – ocenił.
 
Według europosła zawirowania w relacjach Polski z Unią Europejską nie są niczym nowym. Porównał, jak wyglądało to latach 2005-2007, a jak od 2015 roku do dzisiaj. Także wcześniej pojawiały się zastrzeżenia o łamaniu konstytucji – jak przypomniał, spór polityczny dotyczył wówczas lustracji.
 
Prof. Krasnodębski podkreślił, że obecny rząd jest stabilny, sprawny i lepiej przygotowany do sprawowania władzy niż w 2005 roku, co ilustruje wysokie poparcie dla PiS w sondażach.
 
Eurodeputowany mówił też o stosunkach polskich władz z UE. Gdyby nam odpadł problem z Unią Europejską, mielibyśmy 80 proc. mniej zmartwień. Pochłania to znaczną energię i wysiłki – ocenił. Przyznał, że w latach 2005-2007 trwały pewne ostre negocjacje, np. dotyczące Traktatu Lizbońskiego, pojawiła się kwestia nowego systemu głosowania. Były też trudne relacje z Niemcami tyczące m.in. polityki historycznej, relacji z Rosją czy wypędzeń.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-krasnodebski-gdyby-nam-odpadl-problem-z-ue-mielibysmy-80-pro,nId,2472914

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia