Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Jugendamty – państwo w państwie?

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się dyskusja na temat Jugendamtów połączona z projekcją spektaklu Marka Kochana „Traktat o miłości”. Obok autora sztuki w wydarzeniu zorganizowanym przez prof. Zdzisława Krasnodębskiego wzięli udział mecenas Stefan Hambura, politolog Wojciech Wilczek i Wojciech Pomorski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech.
 
Prof. Zdzisław Krasnodębski podkreślił, że coraz większa ingerencja administracji i różnych instytucji w życie rodzinne jest problemem ogólnoeuropejskim.
 
Tendencje, by różne instytucje ingerowały w życie rodzinne – a tu mamy do czynienia z ingerencją bardzo radykalną – jest czymś bardzo niebezpiecznym, co narusza prawa człowieka w sposób fundamentalny. Najczęściej ofiarą nadużyć padają ci, którzy się nie mogą bronić – nie znają języka, nie mają adwokata. Wszystko wskazuje też na to, że mimo toczących się kontrowersji liczba tego rodzaju spraw rośnie — mówił europoseł. Prof. Krasnodębski zauważył, że tylko w 2016 roku w Niemczech liczba procedur sprawdzających, czy nie dochodzi do naruszenia dobra dziecka była o ponad 5 proc. wyższa niż w roku poprzednim. Oznacza to, że doszło do 136 tys. takich sytuacji a w 22 tys. przypadków stwierdzono, że było to drastyczne naruszenie dobra dziecka.
 
Całość dostępna pod adresem:
https://wpolityce.pl/polityka/371892-jugendamty-panstwo-w-panstwie-krasnodebski-narusza-sie-prawa-czlowieka-w-sposob-fundamentalny

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia