Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Eurodeputowany PiS prof. Zdzisław Krasnodębski o wyborach prezydenckich we Francji

– Dla Polski lepszy byłby prezydent, którzy przywróciłby równowagę na kontynencie. Macron kimś takim nie jest – powiedział w programie 24 Pytania eurodeputowany PiS prof. Zdzisław Krasnodębski. Gość odniósł się w ten sposób do II tury wyborów prezydenckich we Francji, w której zmierzą się centrolewicowy Emmanuel Macron i skrajnie prawicowa Marine Le Pen.
 
Jak podkreślił prof. Zdzisław Krasnodębski, we Francji mówi się o pewnego rodzaju rewolucji. – W I turze wyborów przegrały dwie zasadnicze partie czyli socjalistyczna i republikańska, a wygrał kandydat, który sam stworzył swój ruch – Emmanuel Macron i prawica – wyjaśnił.
 
Eurodeputowany PiS podkreślił, że obecnie wszystko wskazuje na zwycięstwo Macrona choć może ono nie być łatwe i „różne rzeczy mogą jeszcze nastąpić”.
 
– Nie sądzę, by było to łatwe zwycięstwo. Pytanie jak zagłosują skrajni lewicowi wyborcy – czy jeszcze raz zagłosują za kimś, kto uosabia establishment, politykę liberalną i pochodzi z sektora bankowego czy będą głosowali na kandydatkę prawicy – zauważył prof. Krasnodębski.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://www.polskieradio.pl/130/5553/Artykul/1756454,Eurodeputowany-PiS-prof-Zdzislaw-Krasnodebski-o-wyborach-prezydenckich-we-Francji

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia