Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Bruksela nie chce już sankcji

– W tej chwili konflikt ukraiński wchodzi w nową fazę. Wyraźnie słyszy się głosy, aby osłabić albo znieść sankcje. Pani Mogarini złagodziła swój ton. Różne koła finansowe, które tracą na sankcjach będą naciskać na polityków. Można powiedzieć, że Rosja ma wielu przyjaciół w Europie – zaznaczył w Poranku Wnet profesor Zdzisław Krasnodębski, który oceniał także zmiany w nastawieniu elity politycznych Europy zachodniej z perspektywy europarlamentu.
 
– Upadł mit że w europarlamencie nic się nie robi, można dyskutować czy jest to potrzebna instytucja, ale pracujące intensywnie sprawnie i przerabiające masy dokumentów. Więc pracy jest dużo. To jest nowość ale w Europarlamencie pojawiła się rzeźba ukazująca krzyż poświęcona przez biskupa, teraz odprawiona była szopka. Niedawno byliśmy również świadkami bardzo dobrze przyjętej wizyty Papieża, w czasie której nawet lewa strona wstawała i klaskała. Tak więc coś się zmieniło.
 
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy na: http://www.radiownet.com/szukaj?tag=Zdzis%C5%82%C4%85w+Krasnod%C4%99bski#/publikacje/krasnodebski-bruksela-nie-chce-juz-sankcji

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia