Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Podsumowanie roku działalności prof. Zdzisława Krasnodębskiego w Parlamencie Europejskim

Uzyskując ponad 96 tysięcy głosów profesor Zdzisław Krasnodębski został wybrany do Parlamentu Europejskiego z listy PiS dzięki zaufaniu wyborców okręgu warszawskiego oraz Polonii.

 
Podczas pierwszego roku sprawowania mandatu profesor Krasnodębski został autorem 2 opinii parlamentarnych i współautorem 12 rezolucji; 15 razy występował jako kontrsprawozdawca z ramienia Europejskich Konserwatystów i Reformatorów i 20 razy wypowiadał się na forum plenarnym Parlamentu.
 
Jako przewodniczący grupy roboczej do spraw demografii profesor dąży do przeciwdziałania zjawisku wyludniania takich krajów jak Polska. Jest również jedynym przedstawicielem Konserwatystów w parlamentarnej grupie opiniującej wnioski składane do Funduszu Dostosowania do Globalizacji. W komisji TAXE (Komisja ds. interpretacji prawa podatkowego) działa na rzecz ukrócenia procederu unikania opodatkowania przez koncerny.
 
W swojej pracy profesor Krasnodębski poświęca szczególną uwagę problematyce zatrudnienia oraz sytuacji sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Przeprowadził w Polsce konsultacje m.in. z przedstawicielami firm rodzinnych. W tym kontekście oraz jako członek delegacji do spraw stosunków z USA, zwracał również wielokrotnie uwagę na wyzwania związane z negocjowaną umową transatlantycką o wolnym handlu.
 
Jednocześnie profesor występuje na forum międzynarodowym jako obrońca demokracji i prawdy historycznej. Swoim protestem wobec nieprawidłowości w wyborach samorządowych w Polsce doprowadził w listopadzie ubiegłego roku do zwołania w Parlamencie Europejskim wysłuchania publicznego w tej sprawie. Wielokrotnie alarmował również w związku z zagrożeniem Ukrainy z powodu interwencji rosyjskiej.
 
Ponadto zorganizował w Brukseli konferencję na temat ideałów Solidarności z udziałem m.in. Zofii Romaszewskiej oraz Joanny i Andrzeja Gwiazdów. Dzięki profesorowi oraz jego pracownikom belgijska Polonia mogła cieszyć się spotkaniem literackim z Antonim Liberą, a dzieci w polskiej szkole wzięły udział w zajęciach poświęconych patriotycznej sylwetce Joachima Lelewela, emigranta w Brukseli.

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia