Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Zaostrzenie unijnych sankcji wobec Rosji? Zdzisław Krasnodębski: jak zwykle mamy deklaracje, nie mamy decyzji

Przywódcy Unii Europejskiej ostro potępili Rosję za naloty w Syrii, ale tylko lekko zagrozili konsekwencjami. W dokumencie podsumowującym dyskusję pierwszego dnia szczytu w Brukseli, stanowisko liderów zostało złagodzone. Wykreślono bezpośrednie odniesienie do sankcji.
 
UE potępiła rosyjskie ataki na Aleppo
Zdzisław Krasnodębski zwraca uwagę, że przyjęto jedynie sformułowanie, iż może w przyszłości Unia Europejska nie wykluczy zaostrzenia sankcji. – Jak zwykle w przypadku Unii, mamy ogólne deklaracje, nie mamy decyzji – zaznacza gość Jedynki.
 
– Gdyby nie sprawy Syrii, dawno by się z okupacją Krymu i trwającym na Ukrainie konfliktem wojennym pogodzono. Tak, jak kiedyś z kwestią Gruzji, Abchazji i Osetii oraz rolą Rosji w tamtym regionie – podkreśla europoseł. – I tak się dziwię, że te sankcje wobec Rosji są tak długo utrzymywane i że Unia się na nie zdobyła – dodaje.
 
Rozmówca Wojciecha Dąbrowskiego zwraca także uwagę, że znowu nie zapadły żadne decyzje dotyczące rozwiązania kryzysu migracyjnego, a unijni przywódcy mają zająć się tą kwestią dopiero w grudniu. – Mam wątpliwości, czy Unia zdobędzie się na zmianę prawa azylowego i jednolitą politykę. Moim zdaniem ta sprawa będzie się raczej tliła – podkreśla.
 
Zdzisław Krasnodębski ocenił także, jak jego zdaniem, zakończy się waloński bunt przeciw CETA i jakie jest stanowisko polskiego rządu ws. tej umowy.
 
Cała rozmowa dostępna pod adresem: http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1683043,Zaostrzenie-unijnych-sankcji-wobec-Rosji-Zdzislaw-Krasnodebski-jak-zwykle-mamy-deklaracje-nie-mamy-decyzji

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia