Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Wygrana Tajaniego w wyborach na przewodniczącego PE nie jest oczywista. Prof. Krasnodębski: „Trwają negocjacje. Atmosfera jest gorąca”

wPolityce.pl: Jaka atmosfera panuje w Parlamencie Europejskim w trakcie wyborów jego przewodniczącego?
 
Atmosfera jest gorąca, bo po raz pierwszy nie wiadomo kto zostanie przewodniczącym. Myślę, że to powinno być powodem do radości wszystkich Europejczyków. Wreszcie skończyła się sytuacja, gdy z góry ustalano kto będzie przewodniczącym Parlamentu Europejskiego lub obejmie jakieś inne ważne stanowisko w Unii Europejskiej. Dla niektórych jest to dowód chaosu, „trumpizacji”, a dla innych demokratyzacji. W tej chwili trwają negocjacje.
 
Z jakim skutkiem?
Wydawało się, że przedstawiciel chadeków pan Antonio Tajani, który zyskał największą ilość głosów ma tutaj największe szanse. Niestety wypłynęło porozumienie, które zawarła Europejska Partia Ludowa z liberałami, czyniące sprawę trochę trudniejszą. Nie dla wszystkich jest ono łatwe do zaakceptowania, więc w tej chwili trwają jeszcze negocjacje na ten temat. Nie wiadomo czy Europejska Partia Ludowa uczyni jakiś gest także w stronę konserwatywnej części sali Parlamentu Europejskiego.
 
Cała rozmowa pod adresem: http://wpolityce.pl/polityka/323709-tylko-u-nas-wygrana-tajaniego-w-wyborach-na-przewodniczacego-pe-nie-jest-oczywista-prof-krasnodebski-trwaja-negocjacje-atmosfera-jest-goraca

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia