Prof. Zdzisław Krasnodębski

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Wizyta premiera Morawieckiego w Niemczech. Krasnodębski recenzuje: Dobry początek

Wizyta Mateusza Morawieckiego w Niemczech to obiecujący początek rozmów nowego polskiego premiera z kanclerz Angelą Merkel – ocenia eurodeputowany PiS prof. Zdzisław Krasnodębski. Wyraził nadzieję, że strona niemiecka będzie z czasem coraz lepiej rozumiała polskie racje.
 
– To dobry początek rozmów, obiecujący. Oczywiście trudno było oczekiwać, że jedna wizyta spowoduje przełom. Nam zależy na tym, żeby rozpocząć pewną tendencję – żeby strona niemiecka lepiej rozumiała stanowisko polskie, a po drugie – żeby w sprawach, które nas dotyczą wykazywała się większą skłonnością do zawierania kompromisów – powiedział PAP Krasnodębski.
 
Wskazał, że Niemcy są bardzo twardym partnerem, czego jednym z przykładów jest sprawa Nord Stream 2 – projektu liczącej 1200 km dwunitkowej magistrali gazowej z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie. Premier Morawiecki po spotkaniu z kanclerz Merkel podkreślił, że nie zgadza się z twierdzeniem, iż Nord Stream 2 to jest dywersyfikacja, bo to jest gaz z tego samego źródła, tylko inną drogą.
 
Całość dostępna pod adresem:
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/568924,wizyta-premiera-morawieckiego-w-niemczech.html

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia