Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

W Warszawie odbyła się konferencja nt. polskiej polityki historycznej

W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy panelistów i słuchaczy przywitał w Belwederze Wojciech Kolarski. „Belweder jest miejscem, w którym toczą się rozmowy osób, zatroskanych losami Rzeczypospolitej (…) To właśnie rozmowa o polityce historycznej jest dowodem na to, że poważnie myślimy o naszym państwie, o tym jak powinno wyglądać, jak powinno prezentować się na zewnątrz” – mówił.
 
Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński wskazywał, że „polityka historyczna jest jednym z filarów polityki polskiego rządu”. „Jest niesiona przez wiele różnych instytucji, rządowych i pozarządowych, od IPN po stowarzyszenia i fundacje (…) Dostrzegam zdrowy pluralizm i poważne podejście do polskiej polityki historycznej, ale wciąż mam niedosyt. Musimy zbudować system spójny i efektywny; taki, który potrafi reagować we współczesnym świecie, który jest światem rywalizacji różnych narracji historycznych” – powiedział Gliński.
 
Cała rozmowa pod adresem: http://dzieje.pl/aktualnosci/w-warszawie-odbyla-sie-konferencja-nt-polskiej-polityki-historycznej

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia