Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

Prof. Zdzisław Krasnodębski: „Prezydent nie zachowywał się po prezydencku, również w czasie ostatniej debaty”

wPolityce.pl: Czy w Pana ocenie czuć w Polsce potencjał zmian politycznych? Czy też ostatnia debata, ostatnie dni kampanii wyhamowały to zjawisko?
 
Prof. Zdzisław Krasnodębski: Potencjał do zmian istnieje i jest coraz silniejszy. To pokazały wyniki I tury wyborów. Głosy oddane na Pawła Kukiza i Andrzeja Dudę, ale i fakt, że wszyscy kandydaci poza Bronisławem Komorowskim mówili o potrzebie zmian, krytykowali obecny stan rzeczy, pokazuje, że ludzie odrzucają status quo. Do tej pory jednak mieliśmy sytuację dość schizofreniczną, bowiem potencjał buntu i protestu nie przekładał się na decyzje wyborcze. To widać od dłuższego czasu.
 
wPolityce.pl: Z czego to wynikało?
 
Prof. Zdzisław Krasnodębski: To w mojej ocenie rezultat stopnia koncentracji władzy. Widać tę koncentrację i obecnie, gdy mamy ogromną mobilizację środowisk wspierających władze. Widać mobilizację mediów, od publicznych po największe media prywatne, mobilizację establishmentu świata kultury, gospodarki itd. Ci ludzie nagle zapominają nawet o swoich wewnętrznych sporach i walczą na rzecz władzy. Również świat polityczny jest zjednoczony, od postkomunistów pokroju Cimoszewicza, przez Komorowskiego, po gwiazdy telewizyjne – dziennikarzy, czy „celebrytów”. Mamy zmasowany nacisk psychiczny na wyborców, wraz ze wszelkimi brutalnymi chwytami.
 
Cały wywiad dostępny jest na portalu wPolityce.pl: http://wpolityce.pl/polityka/245119-prof-zdzislaw-krasnodebski-prezydent-nie-zachowywal-sie-po-prezydencku-rowniez-w-czasie-ostatniej-debaty-nasz-wywiad

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia