Prof. Zdzisław Krasnodębski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

❬ Wstecz

PROF. ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI: DESTABILIZACJA POLSKI JEST WIELU GRUPOM NA RĘKĘ

Jak Pan ocenia tę destabilizację państwa, którą obserwujemy od kilkunastu dni, czyli okupację Sejmu, blokadę obrad parlamentarnych oraz protesty KOD-u przed Sejmem?
 
To jedna z prób doprowadzenia do spięcia w Polsce. Takich prób w grudniu było kilka. Wydarzenie, które efektownie pokazałoby, jak partia rządząca łamie konstytucję, skończyło się farsą i na szczęście prowokacja się nie udała. Żadnej destabilizacji państwa nie ma. Mimo inscenizacji z ofiarą w tle i pogłosek o użyciu siły w postaci gazu łzawiącego, nie ma żadnych rannych. Plany spełzły na niczym. Siedzą w Sejmie naprzeciw siebie osoby reprezentujące partie niczym nieróżniące się od siebie i tylko czasem przychodzą do nich osoby protestujące i popierające je.
 
Czy to jest szukanie na siłę problemów?
 
Zakończyła się bitwa o Trybunał Konstytucyjny, więc trzeba było rozpocząć jakiś inny temat. W tej chwili mamy rzucanie haseł pod pretekstem „wole media” oraz protesty w Sejmie.
 
A czy obrazki z protestów, ten wspomniany już człowiek leżący na ulicy – czy to wszystko mogło na świecie kolejny raz nadszarpnąć wizerunek Polski? Przecież media typu CNN mówiły o tym i pokazywały obrazki z Warszawy…
 
Taktyka jest znana. Należy wyprowadzać możliwe dużo ludzi na ulice, pokazywać ich protesty przeciwko czemuś, co określa się mianem dyktatury, co niszczy podstawowe wolności obywatelskie. Następnie się to przekazuje do swoich mediów, tzw. opozycyjnych. Potrzebny jest tylko powód, który pobudzi odpowiednią ilość ludzi. Wszystko jedno, czy jest to kwestia aborcji, ochrony życia albo Trybunału Konstytucyjnego. Na końcu wszystko puszczane jest w zagranicznych mediach, bo liczy się na interwencję zewnętrzną.
 
Czy w Pana ocenie ta pomoc przychodzi?
 
Uważam, że wsparcie zewnętrzne zaczyna słabnąć. Wystarczy spojrzeć na postawę wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, który ciągnie ten temat z obowiązku – widać, że wsparcie doszło do punktu krańcowego.
 
Cała rozmowa pod adresem: https://warszawskagazeta.pl/polityka/item/4490-prof-zdzislaw-krasnodebski-destabilizacja-polski-jest-wielu-grupom-na-reke-nasz-wywiad

Formularz kontaktowy


Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia